Pasívny príjem, ako je niečo takéto vôbec možné dosiahnuť?
Vychádzajme zo slova „pasívny“. Pasívny znamená niečo, čo nemusím robiť, čo sa udeje aj bezo mňa. Pasívny príjem je taký, keď vám tečú peniaze do peňaženky, a vy pri tom vôbec nemusíte byť. V zásade máte dve možnosti:

1

Máte vytvorenú, resp. neustále tvoríte rezervu, ktorú rozumne investujete

2

Máte podnikanie, ktoré dokáže generovať peniaze aj bez vašej prítomnosti
Ako tvoriť rezervu, ktorá bude prinášať pasívny príjem, čiže zisk do našej peňaženky, keď naše snahy úspešne likviduje inflácia, ekonomické krízy či nečakané udalosti v osobnom, resp. rodinnom živote?
Neuveríte, ale stačí na to jednoduchý sedliacky rozum:
Vynechajte zbytočné finančné inštitúcie
V banke používajte bežný účet pre dennú potrebu a v poisťovni sa poistite. Bodka. Nič viac. Rezervu si tvorte u odborníkov v správcovských spoločnostiach, ktoré dokáže zhodnotiť vaše peniaze podstatne lepšie a nad infláciu.
Nakoniec keď sú správcovské spoločnosti dobré pre mnohé banky a poisťovne, prečo by neboli dobre aj pre vás? V správcovskej spoločnosti môžete spravovať svoje peniaze podobne ako v banke:
  • sú pod vašou kontrolou
  • sporíte si koľko uznáte za vhodné
  • máte k nim kedykoľvek prístup prostredníctvom internetbankingu
  • správcovské spoločnosti sú pod kontrolou NBS, depozitára a audítora
  • a na rozdiel od banky, ktorej vaše peniaze požičiavate, tu peniaze zostávajú vaše a ako bonus máte odloženú daňovú povinnosť
Nedajte všetky vajíčka do jedného košíka
Vašu investíciu rozložte do viacerých finančných produktov, ktoré sa na finančnom trhu správajú odlišne. Ideálne je investovať do kombinácie Reality, Cenné papiere, Komodity. Takto máte najväčšiu istotu, že nech sa deje čokoľvek, stále budete mať niečo v pluse.
Ochráňte si majetok a stroj na peniaze, čiže samých seba
Nepodceňte poistenie vás a vášho majetku. Darmo si budete tvoriť rezervu, keď ju budete musieť použiť v prípade poistnej udalosti alebo poškodenia vášho zdravia. Nie, nie sú to vyhodené peniaze, je to ochrana vás a vašej budúcnosti a v konečnom dôsledku aj vášho pasívneho príjmu.
Peniaze
A teraz sa poďme pozrieť na tých z vás, ktorí chcú pasívny príjem vytvoriť prostredníctvom podnikania. Ide o to mať podnikanie, ktoré generuje peniaze aj bez toho, aby ste boli osobne pri tom.
Je veľa možností ako takéto podnikanie rozbehnúť. My sa pozrieme, aké sú možnosti na Slovenskom finančnom trhu:
  • len 8% Slovákov rozumie svojim peniazom
  • 92% Slovákov len platí a čaká, čo s ich peniazmi urobí niekto iný, lebo im nerozumejú
  • týchto 92% Slovákov má na účtoch miliardy Eur, kde ich likviduje inflácia a poplatky
  • týchto 92% Slovákov je potrebné naučiť a ukázať im, ako sa dajú ich peniaze zhodnotiť efektívnejšie
  • na finančnom trhu je za každý produkt vyplácaná provízia, čiže keď Slováci presunú svoje peniaze do výnosnejších produktov bude za to vyplatená provízia vo výške niekoľkých miliárd Eur
Zhrnuté a podčiarknuté: pokiaľ máte záujem a chcete sa zúčastniť procesu preškolenia národa a transformácie finančného trhu, je tu pre vás obrovská príležitosť.
Podľa krivky šírenia inovácií sa nová myšlienka alebo skutočnosť začína lavínovite šíriť do populácie keď ju príjme 16% obyvateľstva. Na Slovensku je momentálne 8% ľudí, ktorí rozumejú svojim peniazom. Sme teda na začiatku a všetko je otvorené. Podľa skúsenosti z krajín, kde takáto reforma už prebehla (Nemecko, Švajčiarsko, Rakúsko,…), bude tento proces trvať približne 10 až 15 rokov. Preto kto ma záujem si z koláča provízii ukrojiť čo najväčší kus, teraz je ta pravá chvíľa.
Chcem pasívny príjem